ISI24-S1003: GPRS TABANLI MODEL


Cihaz GSM/GPRS altyapısını kullanmaktadır. İnternet, elektrik, bilgisayar ve kablo bağımsızdır. Cihaz ve sensör iletişiminde RF teknolojisi ya da data kablosu kullanılır. internet erişiminde endüstriyel data hatları (M2M) kullanılmaktadır. Ana modül şehir şebekesi ile beslenir. Sistemin çalışması için cihazın elektrik prizine takılması yeterlidir. Elektrik kesintisi durumunda cihazın içindeki dahili pil devreye girmektedir. Mevcut pil ile sistem 10-12 saate kadar kesintisiz çalışabilmektedir.

Cihaz rahatlıkla her türlü taşıma kabı içinde kullanılabilecektir. Taşıma sırasında da ortam verileri kesintisiz izlenebilecektir. Cihaza 3 adet ısı sensörü ya da 2 ısı 1 ısı/nem sensörü takılabilmektedir.

Sıcaklık ve nem bilgileri cihaz üzerinde yer alan LCD ekran üzerinden takip edilebildiği gibi web üzerinden ve mobil cihazlar üzerinden de takip edilebilmektedir. Sistemde belirlenen ısı aralığı dışına çıkıldığında SMS, mail ve sesli arama (IVR) şeklinde uyarı vermektedir. Ayrıca sistem elektrik kesintilerini SMS ile bildirmektedir.

Depolar, seralar, aşı ve ilaç dolapları, soğuk odalar, hayvan üretim çiftlikleri gibi kapalı ortamlardaki sıcaklık ve nem değerleri 24 saat boyunca izlenebilmekte, değerler kaydedilmekte, limit dışı sıcaklık durumunda belirlenen kişilere uyarı mesajları gönderilmektedir. DoruKan BT mühendisleri tarafından geliştirilmiş olup %100 yerli üretimdir.