ISI24-S1002: ETHERNET (Wi-Fi) TABANLI MODEL


Cihaz merkezi sunucu ile kablosuz internet üzerinden (WiFi) veya Ethernet portundan haberleşmektedir. Mevcut internet yapısı kullanılmakla birlikte bilgisayar ve kablo bağımsızdır. Cihaz şehir şebekesi ile beslenir. Sistemin çalışması için cihazın elektrik prizine takılması yeterlidir. Elektrik kesintisi durumunda cihaz içindeki dahili pil devreye girmektedir. Mevcut pil ile sistem 10-12 saate kadar kesintisiz çalışabilmektedir.

İnternet kesintisi durumunda, sensör ve ana modül arasında bağlantı olmadığı durumlarda sıcaklık ve nem değerleri gerçek zamanlı olarak cihaz hafızasında tutulur. Ana cihaz ile bağlantı kurulduğu anda veriler gerçek zamanlı olarak ana sunucuya gönderilir.

Cihaza 3 adet ısı sensörü ya da 2 ısı 1 ısı/nem sensörü takılabilmektedir. Port çoğaltıcı sayesinde sensör sayısı 6 adet artırabilmektedir. Sıcaklık ve nem bilgileri cihaz üzerinde yer alan LCD ekran üzerinden takip edilebildiği gibi web üzerinden ve mobil cihazlar üzerinden de takip edilebilmektedir. Sistemde belirlenen ısı aralığı dışına çıkıldığında SMS, mail ve sesli arama (IVR) şeklinde uyarı vermektedir. Ayrıca sistem elektrik kesintilerini SMS ile bildirmektedir.

Depolar, seralar, aşı ve ilaç dolapları, soğuk odalar, hayvan üretim çiftlikleri gibi kapalı ortamlardaki sıcaklık ve nem değerleri 24 saat boyunca izlenebilmekte, değerler kaydedilmekte, limit dışı sıcaklık durumunda belirlenen kişilere uyarı mesajları gönderilmektedir. DoruKan BT mühendisleri tarafından geliştirilmiş olup %100 yerli üretimdir.